Historia

historia

Historia portalu armasite zaczyna się przed premierą trzeciej odsłony serii arma. strona stworzona i prowadzona przez gracza o nicku tajgeer, wiele lat spajała polską scenę army dając neutralny grunt do pozyskania informacji o grze, grupach, klanach oraz najważniejszych wydarzeniach ze świata army. niestety kilka lat temu z nieznanych dla mnie powodów strona przestała działać, tym samym zniknął z sieci najpopularniejszy i jedyny niezależny od żadnej grupy/klanu polski portal informacyjny.

Pod koniec roku 2020 w sposób całkowicie przypadkowy natknąłem się na informację, że domena armasite.pl została „uwolniona” i jest możliwość ponownej rejestracji adresu. Nie zastanawiając się długo wykupiłem ją z chęcią odtworzenia polskiego niezależnego portalu o naszej ulubionej serii gier Arma i tak o to w wolnych od pracy chwilach realizuje swoje założenia.

celNa przestrzeli lat było kilka polskich stron traktujących o Armie czy wcześniej o Operation Flashpoint, niestety z czasem każda z nich zaczynała reklamować i faworyzować wybraną społeczność gry co w praktyce oznaczało, że strony stawały się klanowymi podpiętymi pod konkretną grupę ludzi.

Główne założenie ArmaSite.pl jest pozostanie nie zależnym źródłem pozyskiwania i wymiany informacji w zakresie polskich graczy skupiających się wokół gier serii Arma przyczynić się do większego jednoczenia sceny, zachęcać do wspólnych gier, dać możliwości sprawniejszej realizacji wspólnych zabaw.

Czy coś z tego wyjdzie? Okażę się z czasem, nie raz armowi gracze pokazali, że potrafią się zjednoczyć i świetnie współpracować i mam nadzieje że w przyszłości będzie jeszcze lepiej!