Arma Reforger kolejną grą serii? Co z ArmA 4?

Jeden z pracowników studia odpowiedzialnego za serie gier Arma, Biostiel, zamieścił na Twitterze sporą garść informacji na temat tego nad czym aktualnie pracuje BIS. Chodzi o nowy samodzielny tytuł Arma Reforger, którego akcja będzie rozgrywała się w czasie zimnej wojny. Nazwa wzięła się zapewne od programu corocznych ćwiczeń prowadzonych podczas zimnej wojny przez NATO. Ćwiczenia miały na celu zapewnienie zdolności NATO do szybkiego rozmieszczenia sił w Niemczech Zachodnich w przypadku konfliktu z Układem Warszawskim.

Nowy tytuł zostanie wydany w tym roku (2021) na PC oraz konsole Xbox (posiadacze PlayStation będą musieli poczekać dłużej) ma być oparty na silniku Enfusion i być swoistym poligonem doświadczalnym przed nadejściem Army 4 ponieważ, jak piszę Biostiel, na tak dużą grę Enfusion nie jest jeszcze gotowy i minie co najmniej kilka kolejnych lat zanim będzie.

Z dostępnych informacji można wywnioskować, że Arma Reforger będzie grą w podobnej formule co Argo jednak płatną. Reforger udostępni graczom wyłącznie tryb wieloosobowy i dwa tryby gry (CTI oraz coop). Wiadomo również, że będzie wspierała modyfikację z Army 3.

Biostiel ujawnił również informacje o rezygnacji BISu z platformy Steam. Kolejne odsłony Army, w tym Reforger, mają posiadać własny dedykowany launcher z dostępem do modów ala steamowy workshop.

Udostępnione na Twitterze  screeny:

Mój komentarz:

Z pewnością nie takich informacji spodziewali się gracze Arma 3, minęło już 7 lat od premiery ostatniej gry serii i mimo wielu DLC, które wypuścił BIS w między czasie, większość z nas czeka z niecierpliwością na kolejną, pełnowymiarową i pełnowartościową odsłonę symulatora pola walki. Natomiast jeśli Arma Reforger ma pomóc Bohemii w tym by Arma 4 była grą przełomową, opartą o nowy silnik, z nowymi możliwościami i pozbawioną dużych błędów to chyba warto śledzić postępy i wspierać developerów.

Źródło:

Reddit

3 thoughts on “Arma Reforger kolejną grą serii? Co z ArmA 4?”

  1. of course like your web-site however you have to check the spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the reality then again I will surely come back again.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.